Artykuł sponsorowany

Jakie płytki stosuje się w łazience?

Jakie płytki stosuje się w łazience?

Jak wybrać płytki łazienkowe? Jakie rodzaje są najpopularniejsze? Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, organizując remont łazienki? Wszystko wyjaśniamy w poniższym artykule!

Rodzaje płytek łazienkowych

Pierwszym krokiem w wyborze płytek do łazienki jest zapoznanie się z dostępnymi rodzajami. Najpopularniejsze to płytki ceramiczne, gres porcelanowy, płytki szklane oraz mozaiki. Płytki ceramiczne są klasycznym rozwiązaniem, które charakteryzuje się dużą odpornością na wilgoć i ścieranie. Gres porcelanowy to materiał o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i niskiej nasiąkliwości, dzięki czemu sprawdza się w miejscach narażonych na intensywne użytkowanie. Płytki szklane są eleganckim i nowoczesnym rozwiązaniem, które dodatkowo ułatwia utrzymanie czystości. Mozaiki natomiast pozwalają na tworzenie niepowtarzalnych wzorów i kompozycji.

Kolorystyka i wzornictwo

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest kolorystyka i wzornictwo płytek. Wybór odpowiednich barw i wzorów pozwala na stworzenie spójnej aranżacji wnętrza oraz podkreślenie charakteru łazienki. W ostatnich latach popularne są płytki imitujące naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień. Dostępne są również płytki o różnorodnych fakturach, które dodają wnętrzu głębi i oryginalności. Warto również zwrócić uwagę na format płytek – duże płytki sprawdzą się w przestronnych łazienkach, podczas gdy mniejsze formaty lepiej sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Jeśli chodzi o estetyczne łazienkowe płytki, Lublin jest miastem, w którym skorzystać możemy z oferty fachowców takich jak np. AndBud. Firma cechuje się wieloletnim doświadczeniem oraz dbałością o potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. 

Koszty płytek łazienkowych

Cena płytek łazienkowych może być bardzo różna, w zależności od rodzaju materiału, producenta oraz jakości wykonania. Płytki ceramiczne są zazwyczaj najtańszym rozwiązaniem, a ich ceny zaczynają się już od kilku złotych za sztukę. Gres porcelanowy jest nieco droższy, ale oferuje lepszą wytrzymałość i trwałość. Płytki szklane oraz mozaiki to najdroższe rozwiązania, ale ich cena wynika z wyjątkowego efektu estetycznego oraz trudności w produkcji. Przy planowaniu budżetu warto uwzględnić również koszty montażu płytek, które mogą znacznie zwiększyć całkowity koszt remontu łazienki. Jak zatem widać, ostateczna cena płytek zależy od szeregu czynników, w związku z czym bardzo trudno to oszacować.

Warto zaufać specjalistom

Decydując się na remont łazienki, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Dobry fachowiec pomoże w wyborze odpowiednich płytek, doradzi w kwestii aranżacji wnętrza oraz przeprowadzi montaż płytek zgodnie z obowiązującymi normami. Współpraca z profesjonalistą pozwala uniknąć błędów i niedociągnięć, które mogą prowadzić do poważnych problemów w przyszłości, takich jak nieszczelności czy odklejające się płytki. Warto więc zainwestować w usługi specjalisty, aby cieszyć się piękną i funkcjonalną łazienką przez długie lata. Wspomnieliśmy już o firmie AndBud - i warto wspomnieć raz jeszcze, bo kiedy mowa o fachowcach w zakresie łazienkowych płytek, bardzo trudno pominąć tę lubelską firmę. Zdecydowanie warto skorzystać z jej oferty.