Artykuł sponsorowany

Nowoczesne bramy garażowe i ich rodzaje

Nowoczesne bramy garażowe i ich rodzaje

Nowoczesne bramy garażowe zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli domów jednorodzinnych oraz inwestorów budowlanych. Dzięki swoim zaawansowanym technologiom, wysokiej jakości materiałom i różnorodności wzorów, są one idealnym rozwiązaniem dla każdego garażu. 

Bramy segmentowe – wygoda i oszczędność miejsca

Bramy segmentowe to jedne z najpopularniejszych bram garażowych na rynku. Składają się z kilku poziomych paneli, które podczas otwierania przesuwają się wzdłuż prowadnic na sufit garażu. Dzięki temu rozwiązaniu brama nie wymaga dodatkowego miejsca przed garażem do otwarcia, co jest szczególnie korzystne na małych działkach. Ponadto bramy segmentowe charakteryzują się wysoką izolacją termiczną oraz dźwiękochłonnością, co sprawia, że są idealne dla osób ceniących sobie komfort i ciszę w swoim domu. Warto dodać, że bramy segmentowe można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb klienta, zarówno pod względem wymiarów, jak i kolorystyki.

Bramy rozwierane – klasyczny wybór

Bramy rozwierane to tradycyjne i sprawdzone rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Składają się one z dwóch skrzydeł, które otwierane są na zewnątrz garażu. Bramy rozwierane są nieco mniej praktyczne niż segmentowe, gdyż wymagają większej przestrzeni przed garażem do otwarcia. Jednak ich zaletą jest prostota konstrukcji oraz łatwość montażu i konserwacji. Ponadto bramy rozwierane mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, stal czy aluminium, dzięki czemu można je dopasować do stylu architektonicznego budynku.

Bramy rolowane – innowacyjność i bezpieczeństwo

Bramy rolowane to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. Ich konstrukcja opiera się na pionowym zwijaniu paneli bramy do specjalnej skrzynki umieszczonej nad otworem garażowym. Dzięki temu rozwiązaniu, bramy rolowane nie zajmują miejsca na suficie garażu oraz minimalizują ryzyko uszkodzenia samochodu podczas parkowania. Warto również dodać, że bramy rolowane są bardzo bezpieczne – wyposażone są w specjalne blokady antywłamaniowe oraz systemy ochrony przed przeciążeniem. Ponadto, bramy rolowane można łatwo zautomatyzować, co znacznie ułatwia ich obsługę.

Wiśniowski czy Hormann – jaką firmę wybrać

Na rynku dostępne są bramy garażowe różnych producentów, jednak jednymi z najbardziej cenionych są bramy Wiśniowskiego i Hormanna. Firma Wiśniowski to polski producent, który oferuje szeroki wybór bram garażowych, zarówno segmentowych, rozwieranych, jak i rolowanych. Wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz atrakcyjnymi cenami. Jeśli chodzi o bramy Wiśniowski, Kwidzyn jest miastem, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak np. Golden.

Ile kosztują nowoczesne bramy garażowe

Ceny nowoczesnych bram garażowych zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj bramy, materiał wykonania czy dodatkowe opcje (np. automatyka). W przypadku bram segmentowych ceny zaczynają się od około 1500 zł za prosty model bez dodatków, natomiast za bardziej zaawansowane wersje można zapłacić nawet 5000 zł. Bramy rozwierane są zazwyczaj nieco tańsze – ceny zaczynają się od około 1000 zł.